تفاوت لیزر موهای زائد و اپیلاسیون؛ کدام روش بهتر است؟

تفاوت لیزر و اپیلاسیون؛ کدام بهتر است؟

عناوین

تفاوت لیزر موهای زائد و اپیلاسیون؛ کدام روش بهتر است؟

تفاوت لیزر موهای زائد و اپیلاسیون؛ کدام روش بهتر است؟

تفاوت لیزر موهای زائد و اپیلاسیون؛ کدام روش بهتر است؟ سوالی که بسیار پرسیده میشود؛موهای زائد همواره مهم بوده،از این رو روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که مزایا و معایب مخصوص خود را دارد. که سوالاتی مانندت فاوت لیزر موهای زائد و اپیلاسیون؛ کدام روش بهتر است؟ پیش می آِید.  کرم های موبر،تیغ،لیزر،اپیلاسیون همگی از روش های موجود هستند. در این مطلب به بررسی دو روش لیزر و اپیلاسیون میپردازیم که تفاوت،مزایا و معایب  موجود در این روش هارا بررسی میکنیم پس توصیه میکنیم تا انتها باما همراه باشید.

لیزر و اپیلاسیون چیست؟

قبل از هرچیزی باید بدانید لیزر و اپیلاسیون چگونه عمل میکنند و به چه نحوی باعث از بین بردن موهای زائد میشوند؛ هدف این دو روش یکی است یعنی نابودی موهای زائد اما هرکدام روش کار مخصوص به خود را دارند

یکی از محبوب ترین روش های از بین بردن موهای زائد لیزر است.اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح بدهیم لیزر یک اشعه یا نور دارد که با استفاده از  آن روی فولیکول های مو اثر میگذارد شاید برایتان این سوال پیش بی آید فولیکول مو چیست مو های هر انسان از دو بخش فولیکول مو و ساقه مو تشکیل شده است، درواقع فولیکول مو وظیفه نگه داری مو را بر عهده دارد.

اشعه های لیزر توسط فولیکول مو جذب میشوند که این نور گرما را به فولیکول های مو انتقال میدهند و باعث جلوگیری دائم یا موقت از رشد موهای زائد میشود و رشد موهای زائد برای همیشه متوقف میشوند و یا بعد از گذشت چند ماه و رشد مجدد  باعث کند شدن روند رویش میشوند البته باید به این موضوع دقت داشته باشید که تعداد جلسات لیزر  بستگی به نظر متخصص میتواند متفاوت باشد.

   

اپیلاسیون در زبان فرانسوی به معنای حذف موهای زائد است  این روش با استفاده از موم و پارچه مخصوص  انجام میشود که معمولا بین 4 تا 6 هفته از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری میکند اپیلاسیون دارای دو روش سرد و گرم است.

در اپیلاسیون گرم مواد مورد استفاده را تا حدی که به پوست آسیب نرسد گرم میکنند سپس پارچه مخصوص را روی مواد میگذارند و اجازه میدهد که خوب به پوست بچسبد سپس وقتی چسبید به سرعت موها را از ریشه جدا میکند البته باید در نظر داشته باشید که موم مخصوص را در جهت رویش مو و جداکردن موهای زائد در خلافت جهت رویش موها باشد.

بیشتر بخوانید:
علت جوش بعد از لیزر موهای زائد + راهکار درمان

و اما روش دوم یعنی اپیلاسیون سرد در این روش ابتدا موم را به پارچه یا پدهای مخصوص میزنند سپس بر روی محل مورد نیاز میگذارند، و پس فشار کم به سرعت در خلاف جهت رویش پد یا پارچه را جدا میکنند البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که اپیلاسیون گرم تاثیر گذاری بیشتری دارد که موجب میشود علاقه مندان به این روش نسبت به موم سرد بیشتر باشند.

مزایا و معایب اپیلاسیون

اپیلاسیون مانند هر روش دیگری نکات مثبت و منفی دارد از مزایای اپیلاسیون میتوان به این نکته اشاره کرد که اپیلاسیون باعث نرمی و لطافت پوست شما میشود؛ درواقع هنگام اپیلاسیون سلول های مرده پوست به دلیل موم مورد استفاده که به سرعت خشک میشود به آن میچسبند و هنگام جدا سازی سلول های مرده پوست نیز از پوست جدا میشوند همچنین ساختار موم های گیاهی باعث تغذیه پوست میشوند.

همانطور که گفتیم اپیلاسیون نیز معایبی دارد،بعد از اپیلاسیون به دلیل جداسازی سلول های مرده پوست سطح پوست نازک میشود که باید مرطوب بماند علاوه بر این باید تا چند ساعت از قرار گرفتن مقابل نور خورشید جلوگیری کنید؛ یکی دیگر از معایب اپیلاسیون که بسیار بر آن تاکید شده درد هنگام جداسازی موم است که واکنش طبیعی بدن است  با اینحال بسیاری از افراد به این منظور یک ترسی از اپیلاسیون دارند که باعث میشود این افراد از روش های دیگری مانند لیزر موهای زائد استفاده کنند که دردی را متحمل نشوند.

تفاوت لیزر موهای زائد و اپیلاسیون؛ کدام روش بهتر است؟ مزایا و معایب لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی محبوب و مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد است.اما چیزی که باعث محبوبیت بسیار آن شده است چیست؟ لیزر نسبت به انواع روش های دیگر اثر گذاری بیشتری دارد شاید در برخی از مواقع به طور دائم باعث از بین رفتن موهای زائد نشود اما نباید اثر گذاری اش را دست کم گرفت در بدترین حالت ممکن تا چند ماه از موهای زائد خبری نیست و اگر رویش مجدد مشاهده شود از تراکم آن کاسته شده است.

بیشتر بخوانید:
آیا لیزر موهای زائد در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

یکی از نکاتی که مورد توجه کسانی که برای از بین بردن موهای زائد اقدام میکنند دردی است که مجبور به تحمل آن هستند که خوشبختانه دز روش لیزر دردی طاقت فرسا مشاهده نمیشود .

شاید در روش های دیگر محدودیت در ناحیه مورد استفاده داشته باشید اما در بهترین روش یعنی لیزر خبری از محدودیت نیست به طوری که تمامی نقاط بدن قابل لیزر هستند و عملکرد لیزر به مانند قبل  است و در اثر گذاری لیزر هیچ تفاوتی مشاهده نمیشود، که یک امتیاز بسیار عالی و مورد توجه میتواند در انتخاب لیزر باشد.

به طورکلی لیزر موهای زائد عوارضی ندارد که  به محبوبیت بیشتر آن کمک میکنند اما امکان دارد عوارضی احتمالی مانند قرمزی و در برخی شرایط که بسیار نادر هستند تاول مشاهده شود اما احتمال آن باپزشک های متخصص که پیش از شروع جلسات شمارا معاینه میکنند به حداقل رسیده، شاید پیش خود بگویید لیزر بسیار طولانی و حوصله سر بر است اما شما سخت در اشتباه هستید زیرا پس از اتمام جلسات همانطور که گفتیم دیگر از خبری موهای زائد آزار دهنده نیست و برای همیشه با توجه به پوست شما  رویش مجدد متوقف و یا به حداقل میرسد.

نتیجه گیری

هدف هردو این روش ها یک چیز است اما به روش های مختلفکه طبیعتا مراحل مختلف دارد به طور کلی اگر روشی ها میخواهید که موثر باشد و اثر گذاری بیشتری داشته باشد لیزر گزینه مناسبی است؛ همچنین اگر به دنبال روشی هستید که نتیجه آن در لحظه باشد و به طور موقت از رویش مجدد جلوگیری کند اپیلاسیون مناسب شما است البته باید به این نکته توجه داشت که هرفردی مجاز است روش دلخواه خود را انتخاب کند و ما فقط وظیفه راهنمایی را بر عهده داشتیم.

اما یک چیزی که در هردو این روش ها یکسان است مرکزی مطمئن برای انجام این کار است که با توجه به نظر مشتریان گرامی میتوانیم با اطمینان خاطر بگوییم کلینیک باربد مرکزی بهداشتی و با تجربه برای امور بهداشتی شما است.  
اشتراک گذاری:

پیام بگذارید

اخبار و مقالات
آخرین اخبار و مقالات