• Barbodclinic@gmail.com
 • 021-22208250
لیزر موهای زائد بدن در تهران

لیزر موهای زائد بدن در تهران

عناوین

لیزر موهای زائد از موثرترین و ایمن‌ترین راه‌ها برای حذف دائمی موهای زائد بدن محسوب می‌ شود. طبق تحقیقات و پژوهش‌های زیاد بر این شیوه ی حذف موهای زائد صورت گرفته و امروز با قطعیت می‌توان درباره ی تاثیر آن نظر داد. میزان رضایت از لیزر در میان متقاضیان بسیار بالا بوده اما در عین حال تعداد زیادی از افراد، نتایج رضایت بخشی از آن دریافت نمی‌ نمایند. تجربه نشانگر این است که این عدم رضایت، به طور معمول ناشی از مراجعه به کلینیک‌هایی می باشد که کیفیت کار بالایی ندارند.

چه عواملی باعث اثربخشی در لیزر موهای زائد بدن می شود؟

عوامل زیادی بر میزان تاثیر لیزر بر از بین بردن موهای زائد تاثیرگذار است.

لیزر الکساندرایت:

شیوه ی عملکرد لیزر الکساندرایت به چه صورت است؟

 • عملکرد لیزر الکساندرایت به شیوه ای است که طول موج نور با انرژی بالا به ناحیه هدف تابانده شده و حرارت ایجاد خواهد کرد. در نتیجه لیزر الکساندرایت با فرآیند فوتوترمولیز به کار خود ادامه می دهد. فوتوترمولیز بدین معناست که به کمک یک اشعه نوری منطقه خاصی حرارت داده می شود. این لیزر فقط ناحیه فولیکول موها را هدف قرار داده و به بافت پوست آسیبی نخواهد رساند.
 • پالس ‏های نوری فولیکول موها را هدف قرار داده و بعد از اینکه فولیکول ‏ها از ریشه بیرون آمدند به مرور زمان رشد آن‏ها کم می ‏یابد. لیزر الکس برای همه ی نواحی بدن مثل زیر بغل، ساعد، بازو، صورت، بیکینی، ساق پا، ران و غیره به کار می رود.
 • همچنین با دو طول موج گوناگون تایپ پوستی و رنگ موهای گوناگون را پوشش خواهد داد.

لیزر الکساندرایت برای چه نوع پوستی مناسب است؟

لیزر الکساندرایت با توجه به داشتن طول موج خود، معمولا برای مسانی که پوست تیره دارند مناسب نبوده و بالعکس افرادی که نوع پوستی روشن و موهای تیره دارند با لیزر الکس نتیجه ی بهتری می گیرند. فقط دستگاه هایی که دو طول موج متفاوت الکس و اندی یگ دارند می توانند نوع های پوستی گوناگون را پوشش دهند.

کاربرد لیزر الکساندرایت:

جالب است بدانید لیزر الکس تاییدیه FDA سازمان غذا و دارو آمریکا را کسب نموده است. کمپانی تولید کننده لیزر الکساندرایت در کشور آمریکا با عنوان سایناشور این دستگاه‏ ها را به همه ی دنیا صادر می ‏نماید. مشکلات پوستی که می توانند با لیزر الکس درمان شوند:
 • اول، درمان واریس.
 • دوم، درمان رگ ‏های عنکبوتی.
 • سوم، درمان لکه‌های ماه گرفتگی.
 • چهارم، پاک کردن تتو.
 • پنجم، لک‏ هایی که با بالا رفتن سن بر روی پوست ظاهر می ‏شوند.
 • ششم، حذف موهای زائد بدن.

عوارض جانبی لیزر الکساندرایت را بشناسید:

اگر اپراتور استفاده کننده از دستگاه کارکرد اصلی آن را آموزش نبیند، امکان دارد در طول جلسه درمانی به فرد مراجعه کننده آسیب هایی وارد کند؛ از جمله
 • اول، احساس درد در طول درمان.
 • دوم، تورم و التهاب پوست.
 • سوم، ایجاد سوختگی.
 • چهارم، ایجاد لک.
 • پنجم، این لیزر امکان دارد باعث تغییراتی در رنگدانه پوست گردد و امکان دارد رنگ پوست تیره یا روشن گردد.

مزایای به کارگیری لیزر الکس:

به طور تقریبی برای همه ی افراد با انواع نوع پوستی می توان از آن استفاده نمود. از مزایای به کارگیری لیزر الکساندرایت می توان به میزان نفوذ مناسب لیزر به پوست اشاره نمود. از ویژگی های ویژه لیزر الکساندریت قدرت بالا و از بین بردن موثر موهای زائد در کمترین جلسات درمانی می باشد. لیزر الکس تنها لیزری می باشد که به منظور درمان پر مویی یا “سندرم آمبراس” کاربرد دارد. چه عواملی باعث اثربخشی در لیزر موهای زائد بدن می شود؟

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت:

به منظور برطرف کردن موهای زائد دستگاه‌های لیزر، دستگاه‌های متعددی وجود دارد که روی پوست هر شخص تاثیرات متفاوتی دارد، به همین جهت شناسایی تفاوت‌ها میان همه ی دستگاه‌های لیزر موهای زائد از مهم‌ترین غدغه‌های افراد می باشد. انواع دستگاه لیزر الکساندرایت، مدرن‌ترن دستگاه لیزر دنیا را به منظور برطرف کردن موهای زائد بدن داراست، از مهم‌ترین خصوصیات این دستگاه که سبب محبوبیت بیش از حد آن شده است. قابلیت تنظیم کردن موج و میزان انرژی به جهت برطرف نمودن هر نوع پوست و مویی روشنی است. دستگاه لیزر الکساندرایت از انواع لیزرهای جامد با نور مرئی و طول موج 755 نانومتری می باشد، با در نظر گرفتن جذب بالای این طول موج به دلیل ملانین، این دستگاه دارای قدرت بالا برای برطرف کردن موهای زائد بدن است.

نکات مهم قبل از لیزر موهای‌ زائد:

پیش از لیزر و در گام نخست باید تا می‌توانید درباره ی روش های لیزر مطالعه نمایید. آگاهی بیشتر منجر می‌شود تا گول تبلیغات غلط را نخورید و در وقت و هزینه ی خود صرفه ‌جویی نمایید؛ انتظارات درستی داشته و تصمیمات صحیح برای خود بگیرید. اساس کار دستگاه لیزر، جذب کردن پرتوهای نور با طول موج خاصی به وسیله ی رنگدانه‌ای نام ملانین می باشد. ملانین به وفور در فولیکول، پیاز مو و ساقه‌ی مو وجود دارد. ملانین است که رنگ پوست و موهای ما را مشخص می کند.
بیشتر بخوانید:   لیزر موهای زائد زیر بغل
دستگاه‌های لیزر موهای زائد دارای طول موج‌های متفاوتی هستند. طول موج نشانگر انرژی یک پرتوی نوری می باشد.

عوارض لیزر موهای زائد:

از موارد مهمی که باید پیش از لیزر دانست، عوارض و خطرات آن است. لیزر موهای زائد اگر در مراکز معتبر و حرفه‌ای انجام گیرد، تقریباً بی هیچ عارضه بوده و کاملاً ایمن است. البته عوارضی مثل قرمزی و التهاب پوست طبیعی بوده و در واقع نشانگر اثرگذاری درمان‌اند. معمولا عوارض دیگر مانند ایجاد اسکار، تغییرات رنگ پوست و عفونت‌ها نادرند و ناشی از خطای درمانی می باشند.

مراقبت های پس از لیزر موهای زائد:

اول، جلوگیری از صدمات احتمالی:

در لیزر موهای زائد پیاز مو و فولیکول صدمه می‌ بیند. به همین دلیل باید مواظب باشید که در طی روز های بعد از درمان، به پوست یا فولیکول‌ها آسیب دیگری وارد نشود. تا چند روز پس از کارهایی مثل وکس، لایه برداری، الکترولیز، تاتو، شیوه ‌های جوانسازی مانند اندولیفت، هایفوتراپی، میکرونیدلینگ و غیره خودداری نمایید. اگر قصد دارید هر کدام از این کارها را انجام دهید، حتماً تا زمان تایید پزشک صبر کنید. حداقل چهار تا پنج روز نباید این کارها را انجام دهید. علاوه بر این تا ۲۴ ساعت پس از لیزر کرم‌های بیلیچینگ و محصولات معطر را کنار بگذارید.

دوم، پوست را گرم نکنید!

در طول جلسه‌ی درمان به منظور جلوگیری از گرم شدن پوست از روش‌هایی برای خنک‌ سازی استفاده می‌ شود؛ اما پس از جلسه‌ی درمانی شما باید مراقب گرم نشدن پوست خود باشید. فعالیت های فیزیکی، ورزش، سونا و جکوزی باعث گرم شدن بافت پوستی خواهند شد. تا ۴۸ ساعت از این شرایط پرهیز کنید. اگر پوستتان نسبت به لمس حساس و یا گرم شده، از کمپرس سرد استفاده نمایید. پارچه‌ی تمیز یا گاز استریل را در آب خنک فرو ببرید و بعد بر روی پوست بگذارید. اگر قصد استفاده از یخ را دارید، آن را به صورت مستقیم روی پوست نگذارید. یخ‌ها را داخل کیسه‌ای پلاستیکی بریزید و روی یک پارچه‌ی نازک تمیز قرار دهید.

سوم، در معرض تابش مستقیم خورشید نمانید:

همانطور که پیش تر گفته شد، لیزر به صورت انتخابی آسیب‌هایی جزئی به فولیکول و پیاز مو وارد می‌کند. این آسیب انتخابی به علت بیشتر بودن تراکم ملانین‌ها در پیاز مو می باشد. ملانین رنگدانه‌ی طبیعی پوست و موی ما بوده؛ پس علاوه بر مو، در لایه‌های پوستی نیز وجود دارد. تراکم ملانین در پیاز و ساقه‌ی مو بیشتر از پوست می باشد. به علاوه پرتوهای لیزر در دوره‌هایی کوتاه به سطح پوست تابیده خواهند شد. به همین جهت، پرتوی لیزر پیش از این که لایه‌های پوست را گرم نماید، به فولیکول‌ها آسیب می زند و تابش قطع خواهد شد. مراقبت های پس از لیزر موهای زائد: نکات مهمی که باید در نظر بگیرید:
 • اول، بعد از لیزر موهای زائد سعی نمایید محل‌های تحت درمان را زیر لباس بگذارید.
 • دوم، برای قسمت ‌هایی از بدن که پوشاندشان امکان پذیر نیست، باید از کرم ضد آفتاب کمک بگیرید. کرم‌ها با SPF بالای ۳۰ و ضد آب بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. ‌
 • سوم، به یاد داشته باشید که در سولاریوم از اشعه‌ی فرابنفش برای برنزه کردن استفاده می‌ کنند. پس سولاریوم هم نباید بروید.

چهارم، برنزه نکنید.

در طول دوره‌ی لیزر، برنزه کردن خطرناک بوده و اثرات لیزر را بر روی موهای زائد خنثی می‌کند. شاید این سوال برای شما پیش آید که آیا می‌توان با کرم‌ها، اسپری ها و یا حتی فوم‌ها پوست را برنزه کرد؟ خیر؛ اگر پوست شما به هر نحوی برنزه شود، نمی‌توانیم جلسه‌ی لیزر درمانی را اجرا نماییم. زمانی که پوست برنزه می‌ شود، یعنی میزان رنگدانه‌های لایه‌های پوست افزایش یافته است. در این صورت پرتوی لیزر به جای جذب ملانین‌های پیاز مو، جذب پوست تیره‌ شده‌ی شما خواهد شد. در این صورت هم اثرگذاری درمان کاسته می‌یابد، هم خطر آسیب دیدن و سوختن پوست ایجاد می شود.

پنجم، استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی:

بیشتر مراجعین علاقمندند تا پس از لیزر موهای زائد صورت، آرایش نمایند. در زمان لیزر امکان دارد پوست شما آسیب‌های بسیار جزئی ببیند. آسیبی که ممکن است با چشم شما قابل مشاهده نباشد؛ اما به وسیله ی اپراتور یا پزشک قابل تشخیص خواهد بود. پوست شما پس از لیزر به وسیله ی اپراتور یا پزشک بررسی می گردد و در صورتی که آسیبی نباشد، می‌توانید آرایش کنید. تماس پوست پس از لیزر با الکل، عطر یا مواد دیگری که الکل دارد، می‌تواند منجر به سوزش پوست و درد گردد. عطرها و بعضی لوازم مراقبی نیز می توانند سبب تحریک شدن پوست شوند. از مصرف عطرها، افترشیو و کرم‌های پس از اصلاح تا ۴-۵ روز بعد از لیزر بپرهیزید.
بیشتر بخوانید:   مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بدن

ششم، لوسیون یا ژل پس از لیزر:

استفاده از لوسیون یا ژل مخصوص پس از لیزر برای همه ی افراد توصیه می‌شود. به طور معمول استفاده از ژل آلوئه ورا توصیه می‌ شود که بهتر است شب و روز به پوست قسمت ‌های تحت درمان بزنید.

هفتم، آب فراوان بنوشید:

پس از لیزر و در طول دوره‌ ی درمان بهتر است آب فراوان بنوشید تا پوست دچار کم آبی نشود. کم آبی سبب کاهش اثرات لیزر موهای زائد خواهد شد. همچنین در جلسه‌ی لیزر رطوبت پوست باید در وضعیت نرمال و مناسبی باشد. پس نوشیدن آب و استفاده از لوسیون‌های پس از لیزر را فراموش نکنید.

لیزر موهای زائد مردان:

مردان نیز مانند بانوان می توانند از خدمات لیزر کلینیک باربد استفاده کنند. اما چرا باید مردان لیزر کنند؟ در ادامه با دلایل این موضوع آشنا خواهیم شد. لیزر موهای زائد مردان

اول، کاهش تراکم برای آقایان پرمو:

لیزر موهای زائد و بدن کمک زیادی آقایانی می کند که احساس می‌کنند موهای بدنشان بیش از اندازه متراکم می باشد و یا اصطلاحا بسیار پرمو هستند. اگر موهای اضافی در شکم، پشت، سینه و یا نواحی دیگر بدن شما بیش از اندازه زیاد است، لیزر موهای زائد مانند معجزه برای شما عمل خواهد کرد.

دوم، بهداشت و سلامت پوست:

در اینجا بهتر است به یک عقیده‌ی رایج اما اشتباه اشاره نماییم: داشتن موهای زیادی بدین معنا نیست که شما بهداشت را رعایت نمی‌کنید. صرفا اصلاح موها به بیشتر آقایان کمک می‌کند که کمتر دچار التهابات و آزارها پوستی (مثل عرق سوز) گردند. بعضی دیگر نیز موهای بدن خود را به علت خارش ناشی از آن‌ها اصلاح می‌کنند. خارشی که در ماه‌های تابستان شدید تر خواهد شد. در برخی مواقع نیز توزیع موهای بدن جالب نیست. برای مثال دیده‌ شده که برخی آقایان در نواحی پشت خود موی کمی دارند اما در ناحیه‌ی نشیمنگاه پرمو می باشند. این توزیع نامتناسب باعث می شود تا فرد مجبور به اصلاح موهای نشیمنگاه حود شود که البته بسیار دردسر ساز است.

سوم، اصلاح راحت‌تر و مشکل موهای زیر پوستی!

اغلب آقایان در ناحیه‌ی گردن با مشکل موهای زیر پوستی یا موهایی که به سمت داخل رشد می‌کنند، دست و پنجه نرم می کنند. این مشکل «سودوفولیکولیت باربی» یا «التهاب کاذب ریش» نامیده می شود و تنها راه درمانی موثر برای آن، لیزر کردن موها می باشد. دلیل التهاب کاذب ریش یا موهای زیر پوستی این است که موهای این قسمت به هر سمتی که بخواهند رشد ‌کرده و می‌توانند سبب آزرده شدن پوست شوند. حتی امکان دارد مو از پوست خارج شده و به سمت پایین قوس بزند و از جای دیگر به پوست فرو رود که این امر باعث التهاب خواهد شد. خوشه‌هایی از جوش‌های قرمز یا سیاه رنگ ملتهب که کمی پس از اصلاح بر روی گردن ظهور می‌ یابند، ناشی از این مشکل اند. تنها ۲ یا ۳ جلسه لیزر می‌تواند همه ی موهای زیر پوستی را از بین برده و پوست را به شرایط طبیعی خود برگرداند.

چهارم، شکل ‌دهی و آنکادر شدن موهای صورت:

اگر ریش شما از پایین گردن تا بالای گونه‌ ادامه دارد و منطقه‌ی گسترده ای از صورت‌تان را در بر ‌گرفته، می‌توانیم به کمک لیزر موهای زائد صورت، شکل و الگوی موهای صورت شما را اصلاح نماییم و به شکل دلخواه شما در آوریم. پنجم، طاسی یا کچلی سر: شاید عجیب باشد اما دلیل بعضی از مراجعات، لیزر نمودن موهای سر می باشد. در برخی مواقع طاسی به شکل نقاط پراکنده ظهور یافته و یا الگویی به خود می‌گیرد که از نظر ظاهری جلوه‌ی زیبایی ندارد. در این شرایط بسیاری از افرادی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند، ترجیح می‌دهند موهای خود را لیزر نمایند. در برخی مواقع نیز خط رویش مو دچار مشکلات و عدم تقارن می باشد که می‌توان آن را با لیزر اصلاح نمود. در مواردی نیز موهای پشت گردن آقایان باعث آزارشان می‌شود و آن ها ترجیح می ‌دهند به جای این که از کسی بخواهند که مدام پشت گردن شان را اصلاح کند، آن قسمت را برای همیشه با لیزر آنکادر و تمیز کنند.
کلام آخر:
همانطور که متوجه شدیم، لیزر جنسیت نداشته و همه ی افراد و صرف نظر از هر ویژگی می توانند اقدام به لیزر نمایند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. در صورت داشتن هر تجربه ای می توانید آن را با ما به اشترام بگذارید و یا برای اطلاع از لیزر کلینیک باربد شما می توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد صورت

2 جلسه خدمات بگیر 1 جلسه پرداخت کناین فرصت رو از دست نده!
با ما تماس بگیرید

پیشنهاد شگفت انگیز

همین حالا نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید و 1 سی سی مزو جوانساز از ما هدیه بگیرید