شاید برای شما این سوال به وجود آید که آر اف صورت چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که آر اف صورت یکی از جدیدترین راه های جوان سازی برای پوست بوده که با این شیوه می توان پوستی شاداب و زیبا داشته باشید. در این شیوه از امواج رادیویی ایمنی استفاده می گردد که به لایه میانی پوست نفوذ می نماید و سبب تحریک کلاژن سازی و تغییرات در ساختمان پوست می گردد. در ادامه به منظور آشنا شدن با آر اف صورت با ما همراه بمانید.

آر اف صورت چیست؟

درمان با فرکانس رادیویی که به آن سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی می گویند، یک شیوه ی غیر جراحی به منظور سفت کردن پوست می باشد. این شیوه شامل استفاده از امواج انرژی به منظور گرم کردن لایه عمیق پوست شما با عنوان درم است. این گرما سبب تحریک تولید کلاژن خواهد شد. کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شما می باشد. چارچوب پوست شما را به وجود می آورد و به پوست شما استحکام خواهد بخشید. با بیشتر شدن سن، سلول های شما کلاژن کمتری تولید می کنند که سبب افتادگی پوست و چین و چروک خواهد شد. شل شدن پوست در حدود سنین ۳۵ تا ۴۰ سالگی رخ می دهد که کمیت و کیفیت کلاژن شما شروع به کاهش یافتن می کند.

آر اف فرکشنال چگونه کار می کند؟

عملکرد شیوه آر اف تاثیر بر لایه های سطحی یا عمیق پوست می باشد. پوست از چندین لایه تشکیل شده است که سطحی ترین آن ها اپیدرم است. در زیر اپیدرم لایه ای از درم وجود دارد که در طول فرآیند پیری تخریب می گردد و سبب پیری پوست خواهد شد. آر اف دو کار را برای پوست شما انجام می دهد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت: اول، تحریک کلاژن سازی: انرژی تولید شده به وسیله ی امواج فرکانس رادیویی در درم سبب تحریک تولید کلاژن خواهد شد. پروتئین ساختاری مهم در بافت پوست بوده که سبب شادابی، استحکام و زیبایی پوست شما خواهد شد. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما مبدل می گردد و بیشتر شدن دما از عوامل محرک به منظور تولید کلاژن می باشد. دوم، فعال کردن فیبروپلازی: فیبروپلازی شیوه ای بوده که در آن بدن بافت فیبری تولید می کند. بافت فیبری تولید کلاژن را تحریک می نماید و این فیبرهای پروتئینی را کوتاه تر و قوی تر خواهد کرد. فیبروز بافتی زمانی رخ می دهد که بافت طبیعی بدن آسیب دیده باشد. بسیار شبیه بافت ضخیم و زبری که زخم های سطحی پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال، ضایعات انتخابی در مناطقی از پوست صورت می گیرد تا بافت فیبری تشکیل گردد. بدین ترتیب لایه درم ضخیم می شود و تولید کلاژن بیشتر خواهد شد. آر اف صورت چیست؟ به مناطقی از پوست آسیب زده شده اما نواحی وجود دارند که به منظور کمک به تولید و ترمیم کلاژن سالم می مانند. تاثیر آر اف بر روی مرز باریک در اثر آسیب های جزئی و مفید و صدمات و سوختگی های خطرناک می باشد. به همین علت است که این درمان موقتی می باشد. بافت فیروزه ای و کلاژن های جدید بعد از مدتی از بین می روند و با بافت طبیعی پوست جایگزین می گردند. پس از مدتی طولانی، به منظور ترمیم و تجدید اثرات آر اف فرکشنال باید دوباره به کلینیک مراجعه نمایید.

کاربرد های آر اف فرکشنال چیست؟

آر اف فرکشنال کاربردهایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد:

تاثیر آر اف بر پوست:

امروزه راه های غیر تهاجمی جوان سازی پوست به وسیله ی امواج الکترومغناطیسی یا مکانیکی متنوع شده است. دستگاه های لیزری که از امواج نوری استفاده می نمایند، هایفوتراپی درمانی به کمک اولتراسوند یا همان آر اف فرکشنال که امواج رادیویی تولید می گردد. همه این ها فناوری های پیشرفته برای جوان سازی پوست غیرتهاجمی می باشند. هر کدام از این تکنیک‌ های جوان ‌سازی مبتنی بر فناوری‌ها و امواج متفاوتی می باشند، اما جنبه‌ های مشترک بسیار مهمی دارند. اولین و مهمترین ویژگی مشترک آن ها این است که غیر تهاجمی نمی باشند. این بدان معناست که بدون خطرات و عوارض جانبی جراحی، می توانند تغییرات قابل توجهی در پوست شما به وجود آورند. دومین وجه اشتراک راه های غیرتهاجمی، مکانیسم جوان سازی پوست می باشد. در راه های غیر تهاجمی، ساختار اصلی پوست تغییر داده نمی شود. به سادگی پوست تحریک می شود تا فرآیندهای ترمیم بافت را فعال و ترمیم خواهد کرد. در راه های تهاجمی مثل جراحی، تغییرات ساختاری جدی در اجزای پوست رخ می دهند. اگر پوست افتادگی داشته باشد، بافت زیر جلدی کوتاه شده و پوست نابود می شود.

چرا پوست پیر می شود؟

افزایش سن، قرار گرفتن پوست در معرض اشعه های مضر خورشید، کم آبی بدن سبب آسیب پوست و بروز علائم پیری روی پوست خواهد شد. چین و چروک، لکه های تیره و روشن، افتادگی پوست، سلولیت و ترک های پوستی نشانه های پیری و آسیب پوست می باشند. یکی از دلایل اصلی پیری و افتادگی پوست یا به وجود آمدن ترک های پوستی کم شدن میزان فیبرهای کلاژن در پوست است. سفتی و شادابی پوست تا اندازه زیادی به میزان این فیبرهای پروتئینی وابسته است و در صورت کاهش میزان آن ها در بافت پوست، شاهد به وجود آمدن چین و چروک، افتادگی و مشکلاتی از این دست خواهیم بود.

مزایای آر اف فرکشنال صورت را بشناسید:

اگرچه پوست شما با افزایش سن تغییر می کند، اما با درمان های مدرن، دیگر نیازی به جداسازی و مشاهده این تغییرات نیست. می توان با انجام کارهایی مثل استفاده از دستگاه آر اف برای سفت کردن پوست صورت اقدام نمایید. آر اف صورت دارای مزایایی است که به وسیله ی آن می توانید زیبایی طبیعی خود را حفظ کرده و زیباتر و شاداب تر به نظر برسید. در ادامه با مزایای آر اف فرکشنال آشنا خواهیم شد:    

آر اف فرکشنال چه عوارضی دارد؟

آر اف فرکشنال روشی کم تهاجمی می باشد. به همین جهت عوارض کمی داشته و دوران نقاهت یا استراحت پس از درمان هم نیاز نیست. بقیه عوارض آر اف فرکشنال موقتی می باشند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت: درد: دستگاه های ابتدایی روش آر اف درد زیادی دارند و طوری بود که باید از بیهوشی استفاده می شد. در دنیای امروز درد در این روش کمتر شده و در اغلب موارد نیاز به استفاده از داروی بی حسی نمی باشد. در بعضی از کاربردهای آر اف ممکن است برای راحتی و کمتر شدن درد از بی حسی استفاده نمود. تورم: آر اف فرکشنال می تواند سبب تورم گردد. این عوارض در همه ی افراد مشاهده نمی شود و اگر رخ دهد ۲۴ ساعت بعد از بین می رود. ممکن است تا ۱ هفته نیز ماندگار باشد که این اتفاق بسیار نادر است. قرمزی پوست: اریتم یا گلگون شدن پوست در برخی افراد رویت می شود. این عوارض تا ۲۴ ساعت پس از درمان ناپدید خواهد شد. این عوارض بسیار کم رخ می دهد و در اثر خطای پزشک یا نامناسب بودن شرایط افراد می باشد. این عوارض موقتی اند اما مدت زمان زیادی طول می کشد تا از بین بروند.

مراقبت های پس از آر اف فرکشنال:

در روز درمان با آر اف فرکشنال پوست مورد درمان قرار می گیرد و باید پس از آن مراقبت هایی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این درمان بگیرید. در ادامه با مراقبت پس از آر اف فرکشنال آشنا خواهید شد:

چگونه آر اف سبب سفت شدن پوست می شود؟

مثل هر انرژی دیگری، آر اف توانایی تولید گرما را داشته و با گرم کردن لایه‌های عمیق پوست به تولید کلاژن و الاستین جدید و جذب سلول ‌ها کمک می‌ کند تا پوست قوی‌تر، ضخیم‌تر و جوان‌تر گردد. یکی از مزایای استفاده از فرکانس رادیویی به منظور گرم کردن بافت در مقایسه با لیزرها این است که فرکانس رادیویی با فرکانس پایین می تواند به راحتی به عمق پوست نفوذ کند و ساختار را بهتر نماید. سطح پوست به غیر از فرکانس رادیویی می تواند به راحتی بیشتر بیماران با رنگ های متفاوت پوست را بدون خطر تغییر رنگ دائمی درمان نماید. البته ایمنی و اثربخشی فرکانس رادیویی یا هر روش درمانی دیگری به تجربه و مهارت فرد ارائه دهنده درمان وابسته است.

کاندیدای مناسب برای درمان آر اف:

محدودیت سنی به منظور درمان آر اف وجود ندارد، اما بهتر است این کار را از ۳۵ تا ۴۰ سالگی انجام دهید، هنگامی که تولید کلاژن کاهش پیدا می کند. این درمان برای انواع پوست مناسب خواهد بود. اگر می خواهید با علائم پیری مقابله کنید و پوستی صاف تر، محکم تر و درخشان تر دارید، این درمان برای شماست. کاندیدای مناسب برای درمان آر اف آر اف بهتر است یا بوتاکس؟ برای کم شدن علائم پیری و بازگرداندن صورت خود به حالت عادی هر دو راه درمانی می توانند تاثیرگذار باشند. تفاوت های مهمی در تأثیرات طولانی مدت بر روی پوست شما وجود دارد. بسته به نتیجه آر اف امکان دارد نتایج طولانی تری نسبت به بوتاکس ارائه دهد. با وجود این که بوتاکس روشی رایج و تاثیرگذار است و مورد تایید FDA قرار گرفته و محبوب ترین درمان زیبایی غیر جراحی در جهان به شمار می رود، اغلب افراد به خاطر ماندگاری بیشتر آر اف این روش را برای دستیابی به پوستی درخشان تر انتخاب می نمایند. روش درمان بسته به شرایط هر شخص متفاوت است و به صورت کلی نمی توان برای همه یک نسخه کلی نوشت. تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال چیست؟ لیزر آر اف فرکشنال و co2 فرکشنال برای جوان سازی و زیبایی پوست به کار می روند. اما هر یک از این راه ها اثر و مکانیسم متفاوتی دارند. اگر بین این دو روش نمی دانید کدام را انتخاب نمایید؛ باید بدانید که روش آر اف برای کسانی که پوست سبزه دارند بهترین کاربرد را دارد. همچنین برای کسانی که می خواهند افتادگی پوست خود را درمان کنند نیز موثرتر می باشد. CO2  فرکشنال برای درمان اسکارها و زخم های ناشی از جراحی، جوش و بخیه تاثیرگذار تر است. آر اف به عمق زیادی از پوست نفوذ می کند؛ اما CO2 فرکشنال روی لایه های سطحی پوست تاثیر می گذارد. آر اف فرکشنال برای درمان مشکلات پوستی در فصل تابستان مناسب تر خواهد بود. به خاطر کوتاه بودن دوران نقاهت پس از درمان، آر اف فرکشنال برای کسانی که می خواهند بسیار زودتر به فعالیت های خود ادامه دهند مناسب است. آیا اثرات آر اف دائمی است؟ پایداری اثرات آر اف دائمی نمی باشد، اما مدت زیادی طول می کشد. البته مدت زمان اثرات درمانی بسته به وضعیت پوست شما دارد، اما تولید کلاژن از بافت های پوست می تواند تا ۸ ماه بعد از درمان تداوم داشته باشد. نتایج یک جلسه درمان آر اف ۶ ماه طول می کشد، اما نتایج یک دوره آر اف که شامل ۳ تا ۶ جلسه است، ۶ تا ۸ ماه بعد از پایان دوره درمان به حداکثر می رسد و می تواند برای۳ تا ۵ سال دوام داشته باشد. ممکن است به جلسات ترمیم سالانه نیاز داشته باشید.

آر اف اسکارلت درواقع نام  یکی از جدیدترین نسل‌های دستگاه‌های جوان‌سازی پوست است. این دستگاه مانند بسیاری از ابزارهای دیگر دارای انواع مختلفی بوده و برندهای گوناگونی به طراحی و تولید آن می‌پردازند. یکی از این انواع، RF اسکارلت است که از آن با عنوان بهترین دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی نیز یاد می‌شود.  می‌توان گفت که تمامی دستگاه‌های RF دارای اساس یکسانی در مبانی علمی ساخت خود هستند و آن به این شکل است که امواجی که در طول موج‌های رادیوفرکانسی هستند انرژی معینی را تولید و از طریق سوزن‌هایی که در ابعاد میکرومتر طراحی شده‌اند به لایه‌های بالایی پوست وارد می‌کنند. در اثر این تحریک‌های بافتی، پوست مراحل ساخت کلاژن و الاستین را با سرعت بیشتری آغاز می‌کند و همین امر سبب می‌شود تا فرایند جوان‌سازی در آن شروع شود. کیفیت بالاتر قطعات، به‌کاررفتن جدیدترین فناوری‌ها و سادگی کار با دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت نسبت به سایر دستگاه‌های مشابه در بازار، استفاده از آن را در بازار به‌شدت افزایش داده است.

نحوه عملکرد دستگاه آر اف اسکارلت

دستگاه RF اسکارلت دقیقاً در محلی از پوست‌تان که شما برای جوان‌سازی و سفت‌شدن به آن نیاز دارید بدون آسیب‌رساندن به سطح پوست، انرژی را در زیر پوست تخلیه می‌کند. بنابراین طبیعی خواهد بود که شما انتظار داشته باشید زمان اثرگذاری آن نسبت به روش‌های قدیمی‌تر که گاه به چند روز برای نشان‌دادن تأثیر خود نیاز داشتند، تنها به چند ساعت کاهش یافته باشد. علاوه‌براین، دستگاه اسکارلت نسبت به پوست به‌شکل لطیف‌تری برخورد می‌کند (لیزر با شدت بیشتری به پوست برخورد می‌کند)؛ بنابراین احتمال ایجاد زخم یا سوختگی در این روش کمتر است. اسکارلت برخلاف لیزر با ملانین موجود در پوست تماسی برقرار نمی‌کند و روشی مطمئن است.

1.مزایای استفاده از دستگاه آر اف اسکارلت 2.قابلیت بازگشت سریع به کارهای روزمره 3وعدم وجود خون‌ریزی و زخم 4.استفاده از روکش طلایی برای نیدل‌های سوزنی 5.قابلیت ورود نیدل‌ها به‌صورت کاملاً 6.تنظیم‌شده و بدون ایجاد التهاب در پوست 7.دقت بالای تنظیم یک‌دهم میلی‌متری برای ورود نیدل‌ها به پوست 8.تحت پوشش قراردادن تمام بدن به‌عنوان محل مورد استفاده 9.عدم اهمیت ضخامت پوست برای به‌دست‌آوردن کاربری بهینه از دستگاه 10.دوره درمان کوتاه با فواصل ماهی یک بار کلام آخر: به منظور انجام درمان آر اف فرکشنال از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی نمایید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام این کار انتخاب کنید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. Previous Next