• Barbodclinic@gmail.com
  • 021-22208250
لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

عناوین

لیزر بیکینی از شیوه­ های جدیدی می باشد که می ­توان موهای زائد را در مناطق خاصی از بدن از بین برد. وجود موهای اضافی سبب می ­شود که بیشتر بانوان احساس زیبایی نکنند. خانم ها برای حل این مشکل باید مدام اقدام به خرید تیغ یا موم نمایند و خود را به دردسر اندازند. راه حل بهتری نیز هست و به کمک آن می ­توان مشکل موهای زائد را به صورت کلی حل نمود. این راه حل، لیزر نام دارد. لیزر را می­ توان برای قسمت­ های مختلف بدن به کار برد. به کارگیری این شیوه مزایای بسیار زیادی در پی دارد. به جای این که بارها بخواهید اقدام به خرید وسایلی برای حذف موهای زائد نمایید، بهتر است که به کمک لیزر این کار را یکبار برای همیشه انجام دهید. ما امروز قصد داریم تا درباره ی لیزر بیکینی صحبت نماییم. اگر شما نیز تصمیم دارید از شر موهای زائد بدن خلاص شوید، بهتر است تا پایان این متن همراه ما بمانید.

لیزر بیکینی و انواع آن:

ناحیه خصوصی همواره با دسته­ای از مو پوشانده شده است. این موها علاوه بر این که زائدند و مشکلاتی را همانند تعریق ایجاد می نمایند. علاوه بر این، این امر معمولا در روابط جنسی نیز امکان دارد که اثر منفی داشته باشد. خانم های زیادی می باشند که سعی می­ کنند به کمک وسایلی مانند تیغ این مناطق را اصطلاح نمایند. این امر نیز مشکلات مربوط به خود را دارد. به کارگیری تیغ در ناحیه خصوصی باعث می­ شود تا در بلندمدت، پوست دچار مشکلاتی گردد. از شایع­ترین این مشکلات می توان به قرمزی پوست و جوش در این ناحیه حساس اشاره کرد.
لیزر بیکینی و انواع آن

عوارض و خطرات لیزر بیکینی:

به کارگیری هر شیوه درمانی عوارضی همراه داشته و درباره ی تمام شیوه­ ها نیز صادق است. اما نکته­ ای که باید به آن توجه داشت این است که هر شیوه ای اگر به شکل صحیح و اصولی انجام گردد خطراتی به همراه ندارد. لیزر بیکینی نیز از شیوه­ هایی می باشد که در صورت استفاده نادرست از آن باید منتظر مشاهده خطرات بود. همانطور که در بالا اشاره کردیم به کارگیری تیغ می‌تواند سبب بروز قرمزی، بریدگی، زخم، افزایش عفونت‌های پوستی، بروز تبخال و همچنین زگیل تناسلی گردد. تیغ علاوه بر این عوارض سبب ایجاد جوش و موی زیر پوستی نیز خواهد شد. اما لیزر این مشکلات را به همراه ندارد. این امر نشانگر آن است که استفاده از لیزر چندان هم پرخطر نیست. از آن جایی که لیزر اقدام به تاثیر روی فولیکول­ های پوست می­ نماید و آن­ها را دچار تغییر می­کند، لیزر بیکینی در بعضی افراد سبب ایجاد عوارضی مثل قرمزی پوست می شود. در بعضی موارد نادر نیز امکان دارد که منجر به سوختگی گردد و این امر بیشتر به ظریف بودن پوست یا ماهر نبودن پزشک موردنظر بازمی­ گردد.

هزینه ی لیزر بیکینی:

مراکز درمانی و کلینیک­ های زیبایی به منظور محاسبه هزینه این شیوه درمانی معمولا روش­ های متفاوتی به جهت تعیین هزینه آن دارند. از آن جایی که درمان به کمک لیزر در این روش، در یک جلسه انجام نمی­ گردد، نمی­توان قیمت خاص و دقیقی برای آن مشخص کرد.
بیشتر بخوانید:   جوش بعد از لیزر موهای زائد
لیزر بیکینی این روش زیبایی در کشور آمریکا چیزی در بین ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار هزینه دارد که رقم هنگفتی به حساب می­ آید. پایین بودن هزینه لیزر موهای زائد در ایران به معنای این نیست که کیفیت این خدمات در ایران پایین می باشد. ایران یکی از قطب های پزشکی آسیا بوده و از بسیاری از کشورهای اطراف که پزشکان مجربی دارند، به ایران سفر می­ نمایند تا توریسم درمانی انجام دهند. برای مثال کشورهای روسیه و ارمنستان دو نمونه می باشند.

مراقبت‌های پیش از لیزر بیکینی:

  • اول، شیو و اصلاح با تیغ: به منظور رسیدن به بهترین نتیجه دوازده تا بیست و چهار ساعت پیش از انجام لیزر، موهای ناحیه ی بیکینی را با تیغ یا ژیلت شیو نمایید.
  • دوم، استحمام: قبل از مراجعه حتما حمام نمایید، چرا که رعایت بهداشت در این روند اهمیت زیادی دارد. از شوینده هایی که PH آن ها به منظور ناحیه ی بیکینی و واژن مناسب می باشد، استفاده نمایید. از مصرف محصولات شیمیایی معطر دوری کنید. مواد شیمیایی موجود در این محصولات پوست حساس این نواحی را تحریک پذیر می نمایند و پس از لیزر سبب سوزش و خارش می گردند.
  • سوم، به هیچ عنوان در معرض اشعه ی نور خورشید قرار نگیرید: قرار گرفتن در معرض اشعه ی نور خورشید و برنزه نمودن پیش از لیزر، سبب کاهش تاثیر آن شده و زمینه ی آسیب به پوست را فراهم می آورد.
  • چهارم، لباس نرم و گشاد و راحت بپوشید: از پوشیدن لباس تنگ خودداری نمایید و لباس نرم و گشاد و راحت بپوشید. لباس های تنگ با پوست اصطکاک ایجاد نموده و آن را تحریک پذیر خواهند کرد.
  • پنجم، استرس خود را کنترل نمایید: امکان دارد زمان درمان احساس خجالت کنید و معذب باشد. اما سعی کنید آرامش خود را حفظ و استرس خود را کنترل نمایید.

مراقبت ­های پس از لیزر بیکینی:

یکی از مواردی که باید از انجام آن بپرهیزید، دست زدن به ناحیه مورد نظر می باشد. ناحیه تناسلی امکان دارد که ملتهب باشد و با هر دست زدن شما دچار مواردی مثل سوزش یا خارش گردد. در صورت مشاهده این حالت بهتر است که به سرعت پزشک را در مورد آن آگاه نمایید. یکی از فعالیت­ هایی که در این مورد مفید می باشد، استفاده از کمپرس یخ است. از آن جایی که لیزر به از طریق گرما فولیکول­ های پوست را از بین می­ برد، دمای مناطق موردنظر امکان دارد که بسیار بالا باشد. به همین جهت بهتر است که بعد از لیزر بیکینی از کمپرس یخ استفاده نمایید تا دمای بدن و پوست پایین­تر بیاید.سعی نمایید بعد از انجام این شیوه لیرز، از تیغ زدن و شیو کردن دوری کنید. تیغ کشیدن بر روی پوست فولیکول‌های مو را دست نخورده باقی می‌گذارد و درمان را بی ­اثر خواهد کرد. مراقبت ­های پس از لیزر بیکینی امکان دارد که در میان جلسات درمان نیاز به تیغ کشیدن داشته باشید. انجام این کار اشکالی نخواهد داشت. اما در طول زمان نیاز به آن کمتر خواهد شد. همچنین تا هنگامی که همه ی جلسات درمانی به تمام شدن نرسیده‌اند از اپیلاسیون، کندن مو، ‌بلیچ یا کرم‌های رفع موهای زائد یا الکترولیز بر روی ناحیه درمان دوری نمایید. هر یک از این شیوه­ ها سبب خواهد شد که برای شما مشکلی به وجود بیاید. البته استفاده از تیغ پس از سه روز بعد از درمان مانعی ندارد.
بیشتر بخوانید:   مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بدن

آیا لیزر بیکینی سرطان ایجاد می کند؟

اگر درباره ی لیزر و مکانیسم عمل آن بدانید، پاسخ این سوال را بهتر متوجه می شوید. در حقیقت در این شیوه پرتوهای غیر یونیزه ی لیزر به قسمتی از پوست که قرار است موهای زائد آن از بین برود، تابانده می گردد. این پرتوها به رنگ دانه های ملانینی مو گرما می دهند و فولیکول های آن ناحیه در اثر این گرما تخریب خواهند شد. لیزر هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نکرده و تنها فولیکول مو را هدف قرار می دهد. بدین ترتیب در فولیکول های تخریب شده مویی دیگر رشد نمی کند. آیا لیزر بیکینی سرطان ایجاد می کند امروزه اشعه ی ایکس در عکس برداری از استخوان های بدن به کار می روند. این اشعه های یونیزه کننده به بدن وارد شده و  DNA ی سلول را تخریب می نمایند. آسیب DNA زمینه ی بروز سرطان را فراهم خواهد کرد. اما پرتوهای لیزر موهای زائد تفاوت دارند و به داخل بدن نفوذ نمی کنند. پرتوهای لیزر تنها به سطح پوست برخورد می کنند و فراتر نخواهند رفت. درنتیجه سبب ایجاد سرطان نخواهند شد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA) بی خطر بودن اشعه های به کار رفته برای لیزر موهای زائد را تایید نموده است.

آیا لیزر بیکینی باعث ناباروری می شود ؟

همان طور که پیش تر ذکز شد، پرتوهای لیزر مو تنها فولیکول های مو را هدف قرار می دهند و به داخل بدن نفوذ نمی کنند و به ارگان های داخلی آسیب نخواهند زد. لیزرهایی که در کلینیک های لیزر مو استفاده می شوند، کمتر از یک میلی متر به پوست وارد می شوند. درنتیجه لیزر برای موهای زائد ناحیه تناسلی به تخمدان ها و رحم برخورد نمی کند و سبب نازایی و مشکلات باروری نمی شود. در حقیقت این تفکر ناشی از ترس و اطلاعات نادرست غیر علمی می باشد که به صورت یک شایعه درآمده و صحت علمی ندارد .

آیا لیزر بیکینی سبب تیره شدن پوست می شود؟

به طور معمول لیزر موهای بیکینی رنگ پوست را  تیره تر یا روشن تر نمی کند. اما اگر رنگ پوست روشنی دارید، امکان دارد لکه های تیره ای بر روی پوستتان ایجاد گردد که اصلا جای نگرانی نمی باشد و این تغییر رنگ بعد از چند روز خود به خود از بین می رود. در حقیقت لیزر موهای زائد نمی تواند عامل تغییر رنگ پوست گردد؛ چرا که رنگدانه های پوست را هدف قرار نمی دهد. تغییر رنگ پوست و تیره یا روشن شدن آن در صورتی  اتفاق می افتد که در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار دهید. پس توصیه می کنیم تا چند روز بعد از انجام لیزر به هیچ عنوان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.  

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد صورت

2 جلسه خدمات بگیر 1 جلسه پرداخت کناین فرصت رو از دست نده!
با ما تماس بگیرید

پیشنهاد شگفت انگیز

همین حالا نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید و 1 سی سی مزو جوانساز از ما هدیه بگیرید