لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زیر بغل و اثرات جانبی: چه چیزی را باید بدانید؟

عناوین

اگر از تیغ، موچین و یا وکس برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل خسته شدید، می‌توانید از لیزر به عنوان راه ‌حلی مؤثر و بلندمدت استفاده کنید. لیزر موهای زائد از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی می باشد؛ لیزر قدرت فولیکول مو را برای تولید مو از بین می‌برد تا از پوست صاف و بدون مو لذت ببرید.

متقاضیان ایده‌آل برای لیزر موهای زائد زیر بغل:

خانم ها و آقایانی که دارای موهای تیره یا زیاد زیر بغل هستند، متقاضیان ایده‌آلی برای این کار به شمار می روند. قبل از شروع درمان باید بدانید که انتظار چه نتایجی را باید در دراز مدت داشته و از احتمال رویش مجدد موها مطلع باشید. شما باید بدانید که به چند جلسه لیزردرمانی نیاز است.

فواید لیزر زیر بغل چیست؟

لیزر موهای زائد زیربغل دارای مزایا و فواید زیادی می باشد که در ادامه مهم‌ ترین آن ها را شرح خواعیم داد:

اول، پوست زیر بغل نرم ‌تر خواهد شد!

اطمینان داشته باشید که پوست زیر بغل تان بعد از فقط چند جلسه لیزر، نرم ‌تر می شود. لیزر نه تنها باعث نرم و بدون مو شدن زیر بغل می شود، بلکه تیرگی‌ های آشکار زیر بغل را نیز از بین خواهد برد تا احساس خوشایندتری پیدا نمایید و اعتماد به نفس و عزت نفس تان بالاتر می رود.

دوم، مو های درون ‌روییده کم می شود!

یکی از عارضه های ناراحت‌کننده و تحریک‌ کننده، مو های درون ‌روییده زیر بغل است. موی درون ‌روییده هنگامی به وجود می‌ آید که مو های فرخورده زیر پوست گیر بیفتد و سبب ایجاد برجستگی و ورم بشود که البته گاهی دردناک می شوند. ‌علاوه بر این مو های درون‌ روییده زمان اصلاح با تیغ، اپیلاسیون و یا وکس به راحتی عفونت خواهد کرد. لیزر مو های زائد سلول‌ های مو را در نواحی هدف، از جمله زیر بغل تخریب نموده و از میان می‌ برد و در نهایت از بروز این عوارض جلوگیری خواهد کرد. فواید لیزر زیر بغل چیست؟

سوم، لیزر از راش و سوختگی تیغ جلوگیری می کند!

اصلاح با تیغ، اپیلاسیون یا وکس عمل‌هایی هستند به منظور از بین بردن موهای زائد که امکان دارد به پوست، به ویژه پوست زیر بغل آسیب برسانند. دلیل آسیب دیدن پوست این است که هنگام تیغ زدن یا وکس کردن، لایه ‌های فوقانی پوست نیز همراه با فولیکول‌های مو برداشته می‌شوند. در نهایت لایه ‌های پوست آسیب دیده و پوست تحریک خواهد شد. لیزر فولیکول مو را داخل پوست هدف گرفته و آن را بدون آسیب زدن به پوست از بین خواهد، در نهایت پوستی صاف، درخشان و بدون مو به وجود خواهد آمد.

چهارم، لیزر باعث خلاص شدن از اصلاح روزانه می شود!

اگر مجبور هستید زیر بغل تان را هر روز یا چند بار در هفته شیو و یا همان اصلاح نمایید، این کار مداوم زمان فراغت تان را به روش آزاردهنده‌ای پر خواهد کرد، به ‌علاوه سبب می‌ شود تا همواره برای انجام دادن فعالیت ‌هایی مثل رفتن به باشگاه یا استخر آماده نباشید. اما زمانی که موهای زیر بغل خود را با لیزر از بین ببرید، همواره برای همه چیز آماده‌ می شوید و دیگر هرگز مجبور به تیغ زدن موهای زیر بغل نخواهید بود.
بیشتر بخوانید:
لیزر موهای زائد صورت | قیمت و عوارض آن

پنجم، نتایج دائمی:

به جرات می توان گفت بهترین فایده لیزر زیر بغل، دائمی بودن نتایج آن می باشد؛ چون که در لیزر درمانی از نور شدید پالسی (IPL) به جهت هدف گرفتن فولیکول‌ها و سلول‌های موی داخل پوست در نواحی هدف مشخص استفاده می‌ شود. این منبع نور قوی به فولیکول‌ های موی داخل پوست آسیب زده و درنهایت چرخه رشد مو مختل خواهد شد. مو بعد از تکرار شدن این عمل در چند جلسه، هرگز رشد نمی کند؛چرا که بعد از لیزر درمانی دیگر نیازی به استفاده مکرر از تیغ و وکس وجود ندارد، لیزر درمانی در بلندمدت سبب صرفه ‌جویی در زمان و پول ‌شده و دیگر لازم نیست نگران موهای زائد زیر بغل تان باشید.

آمادگی پیش از لیزردرمانی:

وکس، اپیلاسیون، کرم موبر یا به کارگیری هر شوه ای به منظور از بین بردن موهای زائد، به جز اصلاح با تیغ و کوتاه نمودن با قیچی، از شش هفته پیش از درمان ممنوع می باشد. همچنین اگر قصد انجام لیزر را دارید، از شش هفته پیش از درمان دیگر نباید حمام آفتاب گرفته و یا از سولاریوم استفاده نمایید. همچنین به هیچ عنوان از محصولات برنزه کننده پوست استفاده نکنید.

مراحل لیزر موهای زائد زیر بغل:

 • اول، در آغاز متخصص ناحیه درمان را تمیز کرده و کرم بی ‌حسی ملایمی را در صورت لزوم بر روی پوست خواهد زد. عینک محافظ به شما می دهد تا در طول درمان به چشم داشته باشید.
 • دوم، سپس متخصص دستگاهی را روی زیر بغل می گذارد که پرتوی نور از آن ساطع می ‌شود. نور فولیکول‌ های مو را گرم کرده و به آن ها آسیب خواهد زد، در نهایت فولیکول‌ های آسیب‌ دیده نمی ‌توانند مثل همواره مو های جدید تولید نمایند. این فرایند تنها ظرف چند دقیقه تمام می شود.
 • سوم، برای آن‌ که درد و عوارض جانبی به حداقل برسد، متخصص از اسپری یا ژل خنک کننده برای نواحی لیزر شده می‌ زند.
مراحل لیزر موهای زائد زیر بغل: شما همان روز درمان به خانه باز می‌گردید. متخصص توصیه خواهید کرد که کیسه یخ یا کمپرس سرد را در صورت لزوم بر روی زیر بغل قرار دهید. در صورت ورم کردن شدید، کرم استروئیدی موضعی تجویز خواهد شد.

مراقبت های بعد از لیزر درمانی: 

پوست لیزر شده بعد از درمان سرخ و داغ خواهد شد، به همین جهت است که نواح درمان بعد از لیزر خنک می‌ شود. در برخی مواقع تاول ‌هایی نیز ایجاد خواهد شد. به طور معمول این عوارض ظرف چند ساعت برطرف خواهد شد.
 • اول، تا ۴۸ ساعت بعد از درمان لباس پنبه ‌ای گشاد بپوشید.
 • دوم، از استخر، سونا و جکوزی استفاده نکنید.
 • سوم، از ورزش کردن خودداری کنید.
 • چهارم، همچنین به زیر بغل دست نزنید و با آب ولرم یا سردتر دوش بگیرید.
 • پنجم، زیر بغل را با آب بسیار سرد یا داغ شست و شو ندهید.

نتایج مورد انتظار لیزر زیر بغل:

لیزر، مو هایی را که تیره و ضخیم هستند، به روشی ایمن و تاثیرگذار از بین خواهد برد. مو های زائد بعد از هر جلسه لیزر درمانی نازک‌تر و کمتر خواهد شد. بسته به نوع پوست و مو به‌ صورت متوسط باید شش تا هشت جلسه درمان در فواصل چهار تا شش هفته‌ای انجام گیرد. احتمالا موهای جدید بعد از سال‌ها تحت تأثیر هورمون ‌ها و عوامل دیگر رشد نمایند. به منظور از بین بردن موهای جدید هم باید چند جلسه لیزر درمانی بروید. همچنین لازم است درمان ‌های نگهدارنده را بین هر شش تا دوازده ماه یک ‌بار انجام دهید و یا در صورت رویش مجدد موهای زائد لیزر را تکرار کنید.
بیشتر بخوانید:
قبل از لیزر موهای زائد چه اقداماتی باید انجام دهید؟

عوارض جانبی لیزر زیر بغل:

عوارض جانبی احتمالی لیزر زیر بغل:
 • اول، سرخ شدن یا تحریک پوست.
 • دوم، درد.
 • سوم، تاول زدن.
 • چهارم، ورم کردن.
 • پنجم، باقی ماندن جای زخم یا اسکارکه البته بروز این عارضه بسیار نادر است.
لیزدرمانی نیز مثل هر درمان دیگری مانند لایه‌ برداری می‌تواند سبب بروز حساسیت به نور خورشید شده و یا آن را افزایش دهد. هرچند معمولا ناحیه ی زیر بغل مثل نواحی دیگر‌ بدن با نور خورشید تماس ندارد. محض احتیاط باید به زیر بغل نیز مقدار زیادی ضد آفتاب بزنید. لیزر زیر بغل یکی دیگر از عوارض جانبی احتمالی لیزر درمانی، تغییرات رنگدانه ‌ای موقت بوده که در مورد آن باید با متخصص پوست و مو مشورت نمایید. تغییرات رنگدانه‌ای به شکل لکه‌ های روشن روی پوست تیره یا لکه ‌های تیره روی پوست روشن بروز خواهند کرد. به‌ صورت کلی هر چه پوست تیره ‌تر، بیشتر مستعد تغییرات رنگدانه ‌ای می باشد.

شیوه ‌های دیگر برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل:

نتایج حاصل شده از لیزر موهای زائد ماندگارتر می باشد. با این‌ وجود و با توجه به درد احتمالی، خطر بروز عوارض جانبی و هزینه امکان دارد این شیوه برای همه ایده‌آل نباشد! در این صورت می‌توان از شیوه های زیر استفاده کرد:
 • اول، وکس:

با وکس داغ و نوار اپیلاسیون موها ریشه کن خواهند شد. هر چند نتایج وکس ماندگارتر از اصلاح با تیغ می باشد، اما عوارض وکس نیز به عوارض لیزر درمانی شباهت داشته و شامل سرخی پوست، ورم و درد موقتی خواهد شد.
 • دوم، اصلاح خیس:

اصلاح خیس ساده‌ترین راه برای رفع موهای زائد زیر بغل می باشد. اگر اصلاح را همراه با آب و کرم انجام دهید، خطر سوختگی و بریدگی با تیغ کمتر خواهد بود. هر چند اصلاح با تیغ ارزان می باشد، اما برای این که زیر بغل تان همواره صاف و بدون مو باشد، باید هر بار که حمام ‌رفتید، اصلاح نمایید.
 • سوم، الکترولیز:

الکترولیز نیز مثل لیزر فولیکول ‌های مو را از میان خواهد برد تا رشد مو کمتر شود. اما در الکترولیز، فرکانس ‌های رادیویی کاربرد دارند که دردناک نیستند. البته معمولا الکترولیز گران ‌ترین راه برای رفع موهای زائد بوده و سبب بروز عوارض جانبی مثل تحریک و ورم خواهد شد.
 • چهارم، کرم موبر:

کرم موبر موهای زائد را بعد از استعمال و آب‌کشی از سطح پوست در خود حل خواهد کرد. هر چند به کارگیری کرم موبر آسان می باشد، اما مواد شیمیایی موجود در کرم سبب سوختگی و تاول زدن پوست گشته؛ درنتیجه بهتر است کرم موبر را برای پوست حساس زیر بغل استفاده نکنید.
اشتراک گذاری:

پیام بگذارید

اخبار و مقالات
آخرین اخبار و مقالات