تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد یکی از رایج‌ترین سوالات مراجعین برای رفع موهای زائد است.فرآیند لیزر موهای زائد به عنوان یکی از روش‌های معتبر و موثر برای این مسئله شناخته می‌شود. اما آیا تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب و رفع موهای زائد، برای همه یکسان است یا ویژگی‌های فردی تأثیر دارد؟

یکی از اصولی‌ترین عواملی که تعداد جلسات لیزر موهای زائد را تعیین می‌کند، نوع پوست فرد است. پوست‌های مختلف نیاز به تعداد جلسات مختلفی دارند. علاوه بر این، نوع مو نیز بر تعداد جلسات تأثیر می‌گذارد. موهای تیره و ضخیم معمولاً نیاز به تعداد کمتری از جلسات دارند. از طرفی، نواحی مختلف بدن نیاز به توجه ویژه دارند. برای مثال، لیزر موهای صورت ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری داشته باشد.

بنابراین، تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد مسئله‌ای پیچیده است که به انواع مختلفی از عوامل و ویژگی‌ها وابسته است. در این مقاله، ما به بررسی این عوامل و اهمیت توصیه‌های پزشک معالج پرداخته و به شما کمک می‌کنیم تا تصمیم مناسبی را برای رسیدن به نتایج دائمی و رفع موهای زائد اتخاذ کنید.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟

در ادامه هر یک از مهم‌ترین عواملی که تعداد جلسات لیزر موهای زائد را تحت تأثیر قرار می‌دهند به تفصیل توضیح داده شده‌اند:

نوع پوست

نوع پوست یکی از مهم‌ترین عواملی است که تعداد جلسات لیزر موهای زائد را تعیین می‌کند. پوست‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: پوست تیره و پوست روشن. پوست‌های تیره‌تر معمولاً نیاز به تعداد کمتری از جلسات دارند تا موهای زائد کاملاً از بین برود. این به دلیل میزان ملانین در پوست است که نور لیزر را به موها منتقل می‌کند و باعث از بین رفتن آنها می‌شود.

نوع مو

نوع موهای شما نیز تعداد جلسات لیزر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. موهای تیره و ضخیم معمولاً به عنوان کیس‌های خوب برای لیزر شناخته می‌شوند و به دلیل میزان ملانین در ساقه مو، نور لیزر را بیشتر جذب می‌کنند. این باعث می‌شود که نیاز به تعداد جلسات کمتری برای از بین بردن موهای زائد داشته باشید. به عبارت دیگر، موهای تیره و ضخیم بهترین نتایج لیزر را به شما می‌دهند.

ناحیه مورد درمان

نواحی مختلف بدن نیاز به تعداد متفاوتی از جلسات دارند. این مسئله بستگی به نوع موها و ناحیه مورد درمان دارد. برای مثال، مناطق حساس مانند صورت ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، مناطق بزرگ‌تری مانند پاها و پشت بدن نیز ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری داشته باشند.

تعداد-جلسات-لیزر-موهای-زائد-به-چه-عواملی-بستگی-دارد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

چه تعداد جلسه لیزر برای رفع موهای زائد نیاز است؟ بدن هر کس متفاوت است و عوامل بیولوژیکی مختلف می تواند بر تعداد جلساتی که برای از بین بردن کامل موهای زائد نیاز دارید تأثیر بگذارد. به طور کلی، مشتریان برای از بین بردن کامل موهای زائد به 2تا 8 جلسه لیزر درمانی نیاز دارند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که پس از اولین درمان حدود 10 تا 25 درصد کاهش مو را مشاهده کنید. با ادامه درمان، موهای بیشتر و بیشتری می ریزند و متوجه خواهید شد که رشد آنها کندتر ادامه می یابد.

در نهایت، تعداد دقیق جلسات ممکن است بر اساس ویژگی‌های شخصی شما، نوع پوست و مو، و منطقه درمان متغیر باشد. بنابراین، بهترین راه برای تعیین تعداد جلسات مورد نیاز، مشورت با پزشک معالج شماست تا برنامه درمانی مناسبی برای شما تنظیم شود.

تعداد-جلسات-مورد-نیاز-برای-لیزر-موهای-زائد

در هر جلسه از لیزر چه مراحلی طی می‌شود؟

جلسه اول لیزر موهای زائد

اولین جلسه لیزر می‌تواند برای کاندیدهای لیزر موهای زائد کمی نگران کننده باشد. اما این نگرانی را کنار بگذارید زیرا در این جلسه تمامی نکات و اطلاعات لازم در اختیار فرد گذاشته می‌شود. سپس زیباجو آماده شده و پزشک بعد از ریختن حجم کافی از ژل‌های مخصوص، به کمک پروب دستگاه امواج لیزر را بر روی ناحیه مورد نظر ساطع می‌کند. آنچه در جلسه اول لیزر موهای زائد اهمیت دارد تنظیم قدرت و انرژی امواج ساطع شده از دستگاه با دقت بالا است؛ معمولا توصیه می‌شود در اولین جلسه از انرژی پایینی به منظور این کار بهره برده شود. تمام اطلاعات و جزئیات ریز مربوط به تکنیک لیزر درمانی در دوره‌های مخصوص به افراد آموزش داده می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم افراد آموزش دیده و باتجربه را برای انجام این کار انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید:
عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

جلسه دوم لیزر موهای زائد

جلسه دوم لیزر تفاوت خاصی با جلسه اول ندارد چرا که کل مراحل انجام کار ثابت است و پزشک مجددا در جلسات آینده به کمک دستگاه، لیزر موهای زائد را شروع خواهد کرد. یک تفاوت کوچک اما مهم با پیشرفت جلسات لیزر ایجاد می‌شود و آن اینست که در جلسات بعدی لیزر موهای زائد، انرژی ساطع شده از دستگاه با توجه به صلاح دید پزشک کمی افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب با فرا رسیدن دومین و سومین جلسه به بعد، فرد شاهد از بین رفتن بیشتر فولیکول‌های مو ناحیه لیزر خواهد بود.

جلسه سوم لیزر موهای زائد

در سومین جلسه لیزر پزشک می‌تواند روال ثابتی را برای از بین بردن موهای زائد بدن فرد در پیش بگیرد و کمتر به کم یا زیاد کردن انرژی امواج ساطع شده از دستگاه نیاز خواهد بود. در هر حال اساس کار عینا مشابه جلسات اولیه بوده و پزشک بعد از تنظیم و آماده‌سازی زیباجو شروع به تاباندن لیزر به بدن فرد می‌کند. البته به دلیل اینکه در سومین جلسه بخش زیادی از موها از بین رفته‌اند پزشک می‌تواند با توجه به صلاح‌دید خود توصیه کند تا مراجعه‌کننده از دو یا سه روز قبل موهای بدن خود را شیو کند. از آنجا که پوست زیباجو از جلسات سوم به بعد به امواج لیزر عادت می‌مند، کمترین میزان تحریک پوستی و قرمزی تجربه خواهد شد.

در-هر-جلسه-از-لیزر-چه-مراحلی-طی-می‌شود؟

فاصله زمانی لازم بین جلسات لیزر موهای زائد

موضوع مهم دیگری که تمامی کاندیدهای لیزر موهای زائد باید به آن توجه داشته باشند این است که فاصله بین جلسات برای دست یابی به بهترین نتیجه ممکن چه قدر باید باشد؟ در تعیین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد باید چرخه رشد موها در نظر گرفته شود.

در حالت عادی موها برای طی کردن یک چرخه رشد کامل به ۴ هفته زمان نیاز دارند به همین دلیل از اغلب زیباجویان خواسته می‌شود تا بعد از گذشت یک ماه عملیات لیزر مو را تکرار کنند و این کار بارها صورت خواهد گرفتت و تا رسیدن به نتیجه مطلوب و از بین رفتن دائمی بخش اعظم موها ادامه خواهد داشت. برای اینکه این کار به خوبی و بدون ایجاد مشکلی خاص انجام شود، متقاضیان باید از انجام هر کاری که سبب کنده شدن موها از ریشه می‌شود خودداری کنند.

پزشک معالج شما باید فواصل زمانی مناسب بین جلسات لیزر را تعیین کند. این فواصل معمولاً بر اساس نوع پوست، نوع مو، و منطقه درمان تعیین می‌شوند. در اکثر موارد، فواصل معمولاً بین 4 تا 8 هفته قرار دارند. این باعث می‌شود که موهای در مرحله رشد فعال (فاز اناژن) باشند و نور لیزر به بهترین شکل توسط ملانین مو جذب شود.

فواصل زمانی بین جلسات معمولاً برای نتایج بهتر و کمترین عوارض جانبی توصیه می‌شوند. از طرف دیگر، عدم رعایت این فواصل ممکن است منجر به از عوارض جانبی بیشتری شود، به ویژه برای پوست‌های تیره. به عنوان مثال، اگر فواصل را کمتر از 4 هفته قرار دهید، ممکن است عوارض جانبی مانند التهاب پوست یا تیرگی پوست رخ دهند.

بنابراین، رعایت فواصل زمانی بین جلسات لیزر موهای زائد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و برای دستیابی به نتایج مطلوب و کاهش خطر عوارض جانبی، به توصیه‌های پزشک معالج خود پایبند باشید.

تنها روشی که در فاصله بین جلسات لیزر با دستگاه های لیزر می‌توان به منظور از بین بردن موها انجام داد شیو کردن است. مدت زمان لازم برای انجام لیزر موهای اضافی بدن به نوع دستگاه و ناحیه‌‌ای که قرار است لیزر شود بستگی دارد چرا که سرعت کار انواع دستگاه‌های موجود در بازار با یکدیگر متفاوت هستند و از طرفی دیگر هر چه ناحیه تحت درمان با لیزر بزرگتر و وسیع‌تر باشد به مدت زمان بیشتری برای لیزر کردن نیاز خواهد داشت و بلعکس.

بیشتر بخوانید:
تاثیر لیزر موهای زائد؛ لیزر موهای زائد تا چه اندازه موثر است؟
فاصله-زمانی-لازم-بین-جلسات-لیزر-موهای-زائد

چند روز بعد از اولین جلسه لیزر موها می ریزد ؟

بعد از اینکه کاندیداهای لیزر مو زائد جلسه درمانی خود را سپری کردند باید منتظر نتایج حاصل از لیزر باشند که به صورت مرحله‌ای و به تدریج ظاهر می‌شوند. مهم‌ترین نکته این است که زیباجو بلافاصله بعد از انجام لیزر هیچ تغییری را در موهای خود و ناحیه لیزر شده احساس نخواهد کرد؛ چرا که مشاهده نتایج بیشتر بعد از لیزر مو نیازمند صبر و حوصله است. وی در هفته دوم بعد از لیزر شاهد ریزش موهای خود خواهد شد و این ریزش تا یک هفته ادامه داشته و تمامی موهای این ناحیه به طور کامل با پایان جلسات از بین می‌روند. اما با وارد شدن به هفته سوم برخی از موها دوباره رشد خواهند کرد. این موضوع در تمامی جلسات لیزر مشاهده خواهد شد و افراد باید تا جایی که تمامی موهای بدن خود را از دست بدهند لیزر درمانی را تکرار کنند.

چند-روز-بعد-از-اولین-جلسه-لیزر-موها-می-ریزد-؟

آیا پس از تکمیل جلسات لیزر موهای زائد برای همیشه از بین خواهند رفت؟

پس از انجام مجموعه کامل لیزر درمانی، ممکن است موهای زائد به طور قابل توجهی کاهش یابند و یا به کل از بین بروند. 

با این حال، باید توجه داشت که با وجود لیزر موهای زائد ممکن است پس از سال ها یا ماه ها موهایی دوباره بر روی بدن رشد کنند اما توجه داشته باشید که موهایی که پس از تکمیل جلسات رشد می‌کنند ضخامت اولیه را ندارند و به راحتی از بین می‌روند.

بنابراین برای حفظ نتایج لیزر، ممکن است به درمان‌های نگهدارنده گاه به گاه نیاز باشد. این به این معنی است که برخی جلسات لیزر در بازه‌های زمانی منظم اما طولانی مدت برای حفظ اثر لیزر انجام می‌شود.

لیزر موهای زائد در کلینیک باربد

امروزه شاهد نوآوری‌های گسترده‌ای در حوزه لیزر موی زائد هستیم و می‌بینیم که دائما دستگاه‌های مختلفی برای انجام آن با ویژگی‌های خاص‌تر معرفی می‌شود. در همین راستا زیباجویان زیادی برای انجام این متد متقاضی شده‌اند و بسیاری از پزشکان را برآن داشتند که به سمت ارائه خدمات در این حوزه روی آورند و مراکز خود را از این حیث فعال و مجهز می‌کنند. نکته مهم این است که متقاضیان باید هوشیار باشند و بدون انجام تحقیق کلینیک نامعتبر یا صرفا ارزان قیمتی را برای لیزر موی زائد خود انتخاب نکنند. 

کلینیک باربد با استفاده از پیشرفته ترین و جدید ترین دستگاه ها و تکنولوژی های روز و همچنین همکاری با متخصصان و دکترهای حرفه‌ای و با سابقه و رعایت تمامی استانداردهای مربوطه یکی از بهترین و با کیفیت ترین کلینیک های لیزر موهای زائد است که که قیمت های کاملاً رقابتی را در منطقه اندرزگو تهران ارائه می‌دهد.

لیزر-موهای-زائد-در-کلینیک-باربد

سوالات متداول تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر برای حذف موهای زائد بستگی به ویژگی‌های شخصی، نوع پوست و مو، و ناحیه درمان دارد. عموماً مشتریان برای از بین بردن کامل موهای زائد به 2 تا 8 جلسه نیاز دارند.

در اغلب موارد بله. اما ممکن است بعد از گذشت چند ماه یا چند سال دوباره موهای زائد رشد کنند که البته به ضخامت موهای اولیه نخواهند بود به همین دلیل بهتر است جلسات لیزر را با فواصل طولانی تر و مشورت پزشک ادامه دهید.

20 نظرات

 • خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک باربد واقعاً موثر بوده است. من از جایی دیگر نتوانسته بودم نتایج بهتری بگیرم. پرسنل محترم و متعهدی دارند.

 • اطلاعات جامع و مفیدی درباره لیزر موهای زائد در این وبلاگ پیدا کردم. ممنونم از زحماتتون!

 • از وقتی که با لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی باربد اقدام کردم، واقعاً راضی بودم. موهای زائد مزاحمتم را کاهش داده و احساس آرامش بیشتری می‌کنم. متشکرم از تیم حرفه‌ای باربد!

 • من چند هفته پیش لیزر موهای زائد رفتم و دقیقاً همچین چیزی که توی وبلاگتون نوشته بودید، اتفاق افتاد. عالی بود!

 • هیچوقت فکر نمی‌کردم لیزر موهای زائد اینقدر موثر باشه. مطالب جذابی در وبلاگ شما بود!

 • واقعاً از نقدم که در مورد تجربه‌ی شخصی با لیزر موهای زائد نوشته شده، خوشحال شدم. حالا مطمئن‌ترم که قدمی به سمت انجام این روش بردارم.”

 • کلینیک باربد را به همه توصیه می‌کنم. لیزر موهای زائد رو انجام دادم و واقعااا راضی بودم.

 • واقعاً عالی بود، اطلاعات خوبی درباره لیزر موهای زائد داده بودید. ممنونم از مطالب مفیدتون!

 • از تجربه‌ها و نکات کاربردی در مورد لیزر موهای زائد که توی وبلاگتون به اشتراک گذاشتید، خیلی خوشم اومد.

 • بعد از خوندن مطلب درباره لیزر موهای زائد، متوجه شدم چقدر روش موثریه و مطمئناً قراره امتحانش کنم.

 • تجربه لیزر موهای زائد در کلینیک باربد بسیار مثبت بوده است. نتیجه‌ها قابل ملاحظه‌ای بوده و همچنین روند کار نیز بسیار سریع بوده است.

 • بهترین تصمیمی که گرفته‌ام این بوده است که با لیزر موهای زائد در کلینیک باربد آشنا شوم. موهای اضافی حال و هوای زیبایی‌ام را کاملاً تغییر داده‌اند.

 • از تجربه لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی باربد خیلی راضی هستم. پرسنل آنها صبور و دوست‌داشتنی هستند .

 • پست های وبلاگ شما همیشه با موضوعات جذاب و کاربردی بوده‌اند. ممنونم از تمامی تلاش شما برای تهیه این مطالب.

 • مقاله‌ی وبلاگ درباره لیزر موهای زائد علاوه بر اطلاعات کامل، از تجربیات شخصی هم پر از ارزش بود. ممنونم از نویسنده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *