• Barbodclinic@gmail.com
 • 021-22208250
لیزر موهای زائد دست

لیزر موهای زائد دست

عناوین

موهای زائد دست، هر چقدر هم که ظریف و نازک باشند، باز هم برای بسیاری ناخوشایندند. برخی از زنان و مردان دوست دارند به صورت دائمی از شر موهای زائد خود راحت شوند و مدام با راه های از بین بردن موهای مزاحم درگیر نباشند. لیزر موهای زائد دست از بهترین راه ‌ها برای جلوگیری از رویش موهای دست بوده که به یکی از محبوب‌ترین شیوه ‌های موزدایی در جهان تبدیل شده است. زیرا این شیوه مانند اپیلاسیون دردناک و مانند اصلاح با تیغ، کوتاه ‌مدت نمی باشد. اما لیزر موهای زائد دست چگونه انجام می‌ شود؟ قیمت آن چقدر است؟ اگر شما هم به فکر راهی به منظور رهایی از موهای مزاحم روی دست می باشید، در ادامه این مطلب با ما همراه بمانید.

لیزر موهای زائد دست چیست و چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد دست از جدیدترین و ایمن‌ترین راه ‌ها به منظور از بین بردن موهای زائد می باشد. بر اساس گفته انجمن پوست آمریکا، به منظور انجام لیزر باید پیش از درمان، نواحی مورد نظر را کاملا تمیز نموده و موهای آن را با تیغ اصلاح نمایید. برخی از بیماران که آستانه تحمل دردشان پایین است، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از لیزر، از بی ‌حس‌ کننده‌های موضعی برای ناحیه لیزر استفاده می ‌نمایند. اپراتور لیزر، دستگاه را روی نواحی مورد نظر حرکت می ‌دهد. در این میان پالس ‌های لیزر به عمق کمی از پوست نفوذ می‌ کنند و فولیکول‌ های مو را از بین خواهند برد. در حقیقت، لیزر با سوزاندن ریشه مو، جلوی رشد فولیکول‌ها و تولید موی جدید را می ‌گیرند.

لیزر موهای زائد دست برای چه کسانی مناسب نیست؟

در گذشته، لیزر موهای زائد تنها برای کسانی که موهای تیره و پوست روشن دارند، کاربرد داشت؛ اما امروزه، لیزر موهای زائد دست برای تمام افراد از جمله کسانی که موی روشن و پوست تیره دارند، انتخاب مناسبی به شمار می‌رود. با این وجود، پیش از اقدام به لیزر موهای زائد باید با پزشک مشورت نمایید تا او با معاینه مدل پوست و موی شما، بهترین گزینه رفع موهای زائد را برایتان انتخاب نماید. از سمت دیگر، افرادی که مبتلا به بیماری‌های پوستی یا زخم‌های باز و حساسیت‌های پوستی در ناحیه دست خود می باشند، نباید از لیزر به جهت از بین بردن موهای دست استفاده نمایند. در حالت کلی، همه کسانی که از سلامت عمومی برخوردارند، داروی خاصی مصرف نمی‌کنند و مبتلا به بیماری یا حساسیت پوستی نمی باشند، می‌توانند از لیزر موهای زائد بهترین نتیجه را دریافت نمایند. تعداد جلسات لیزر دست چقدر است؟ مدت زمان هر جلسه رفع موهای زائد با دست به اندازه نواحی تحت درمان بسته است. لیزر موهای زائد دست امکان دارد ۵ تا ۱۵ دقیقه طول بکشد. بیشتر مراجعه ‌کنندگان به حداقل ۶ جلسه درمانی برای لیزر نیاز پیدا می کنند. زیرا موهای زائد بدن یک چرخه عمر سه مرحله‌ای داشته که شامل رشد، ریزش و استراحت می باشد. تنها فولیکول‌هایی که در مرحله رشد قرار دارند، تحت ‌تاثیر لیزر قرار می‌ گیرند و قدرت رویش موهای جدید را از دست خواهند داد. لیزر موهای زائد دست چیست با این وجود، تعداد جلسه‌های درمانی مورد نیاز به منظور از بین بردن موهای زائد دست به عوامل گوناگونی مانند نوع پوست، رنگ مو و تراکم موها وابسته است. جلسات لیزر را باید با فاصله ۴ تا ۶ هفته از همدیگر و به ‌طور منظم انجام دهید. با تکمیل دوره درمان معمولا تا مدت‌ها به هیچ شیوه موزدایی دیگری نیاز ندارید.

نتایج لیزر موهای دست چقدر باقی می ماند؟

نتیجه لیزر موهای زائد معمولا به عوامل مختلفی مثل رنگ و ضخامت موهای دست، رنگ پوست، ناحیه تحت درمان و نوع دستگاه لیزر مورد استفاده بستگی دارد. به صورت کلی، نتیجه لیزر موهای زائد نسبت به راه ‌های دیگر موزدایی مانند اپیلاسیون یا اصلاح با تیغ، ماندگاری بیشتری دارد. اغلب مراجعه ‌کنندگان تا ماه‌ها یا حتی سالیان پس از تکمیل دوره لیزر خود، اثری از موهای زائد روی دست‌هایشان مشاهده نمی کنند. البته برای تداوم نتیجه لیزر، انجام جلسات یادآور هر چند ماه یک بار و با مشورت پزشک، ضرورت دارد. با انجام جلسات یادآور بیشتر، نتیجه لیزر موهای زائد دست هم بهتر شده و اثر کمتری از مو را در طول زمان مشاهده می کنید.
بیشتر بخوانید:   سرطان پوست و لیزر موهای زائد

مراقبت های پیش از لیزر موهای زائد دست:

لیزر موهای زائد دست یک راه تخصصی و پزشکی برای از بین بردن موهای زائد می باشد. درنتیجه انجام آن به تخصص و تجربه نیاز دارد. اولین کاری که پیش از انجام لیزر باید انجام داد، اطمینان از مهارت بالا و تجربه اپراتور لیزر می باشد. با انتخاب یک کلینیک تخصصی پوست و مو، بزرگ ‌ترین قدم برای مراقبت از پوستتان را برداشته اید. با توجه به اینکه موزدایی با لیزر نیز مانند روش‌های دیگر پزشکی امکان دارد با عوارضی همراه باشد، انجام مراقبت‌های پیش از لیزر اهمیت ویژه‌ای دارد. توصیه ما به شما این است ‌که پیش از لیزر موهای دست، به موارد زیر توجه فرمایید:
 • اول، ۶ هفته پیش از جلسه لیزر، از اپلاسیون موهای دست بپرهیزید؛ زیرا اپلاسیون سبب از بین رفتن موقت ریشه مو شده و عملا لیزر را بی‌ تاثیر خواهد کرد.
 • دوم،‌ حداقل ۶ هفته پیش از لیزر، از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و برنزه کردن خودداری نمایید. نور آفتاب سبب حساس شدن پوست دست گشته و احتمال عوارض لیزر و سوختگی با دستگاه را بالا می برد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد دست:

به منظور کاهش احتمال عوارض لیزر موهای دست باید بر اساس دستورات پزشک، مراقبت‌هایی را انجام دهید. از جمله این مراقبت‌ها:
 • اول، از برخورد مستقیم نور خورشید به نواحی لیزرشده خودداری نموده و از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • دوم،‌ اگر پوستتان بسیار حساس است، بلافاصله پس از اتمام جلسه، روی پوست خود پماد زینک اکساید بمالید.
 • سوم، از لامپ‌ها و تخت‌های برنزه ‌کننده یا هر وسیله دیگری به منظور برنزه کردن استفاده نکنید. رفتن به سولاریوم و محیط‌های بسیار گرم مانند سونا و جکوزی اصلا توصیه نمی‌ گردد.
 • چهارم، بین هر دو جلسه لیزر حداکثر دو بار موهای دست خود را با تیغ اصلاح نمایید.
 • پنجم، به منظور کاهش قرمزی و تورم پس از لیزر، از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • ششم، پس از لیزر، لباس‌های بسیار تنگ نپوشید.
هزینه ی لیزر موهای زائد دست چقدر است؟ قیمت لیزر دست مانند روش ‌های دیگر پزشکی مبلغ واحدی نداشته و با توجه به عوامل مختلفی مشخص می‌شود. به طور معمول هر کلینیک تخصصی پوست و مو بر اساس نوع دستگاه مورد استفاده، جدید یا قدیمی بودن آن، تجربه و مهارت اپراتور، موقعیت جغرافیایی کلینیک و امکانات خود، قیمت لیزر دست را مشخص می‌ نمایند. لیزر موهای زائد دست کامل نسبت به بخش‌ هایی مانند لیزر موهای زائد صورت یا هزینه بیشتری دارد. زیرا دست‌ها معمولا وسعت بیشتری داشته و لیزر کامل آن ‌ها به زمان طولانی‌تری نیاز دارد. در برخی از موارد پزشک یا اپراتور لیزر تشخیص می‌دهد که همه ی بخش ‌های دست نیاز به لیزر ندارد. در این شرایط قیمت لیزر دست کمتر محاسبه خواهد شد.

عوارض لیزر موهای دست چیست؟

شایع ‌ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد، بسیار جزئی می باشند و حداکثر سه روز طول می ‌کشند. از جمله عوارض لیزر موهای دست می ‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:
 • اول، درد و ناراحتی.
 • دوم، تورم.
 • سوم، قرمزی.
این عوارضی کاملا طبیعی می باشد و هیچ خطری شما را تهدید نمی ‌کند. اما عوارضی مثل تاول زدن، عفونت، تغییر رنگ پوست و جای زخم وجود دارد که به ‌دلیل ماهر نبودن اپراتور و قدیمی بودن دستگاه لیزر رخ می‌دهد. بروز چنین عوارضی هنگام لیزر موهای زائد تحت نظر پزشک متخصص بسیار نادر می باشد. به همین جهت توصیه می‌کنیم برای انجام لیزر موهای زائد تنها به کلینیک‌ های تخصصی پوست و مو مراجعه نموده و از رفتن به آرایشگاه‌ها و مراکز غیر معتبر دیگر خودداری نمایید. قیمت لیزر دست در مراکز غیر معتبر و آرایشگاه‌ها امکان دارد کمتر از لیزر در کلینیک‌های تخصصی باشد. اما دقت نمایید که با انجام لیزر در کلینیک‌ های معتبر، روی سلامتی خود سرمایه ‌گذاری می ‌کنید. مراجعه به پزشک متخصص و عمل کردن به دستورالعمل‌های او تا اندازه ی زیادی عوارض ناشی از لیزر را کم می کند.

دستگاه های لیزر موهای دست:

با پیشرفت تکنولوژی، انواع فناوری‌ها به منظور حذف موهای زائد با لیزر به وجود آمد. دستگاه‌های لیزر خانگی و دستگاه‌های حرفه‌ای دو نوع کلی لیزر می باشند که در بازار وجود دارند. دستگاه‌های خانگی تاثیرگذاری چندانی ندارند و مانند دستگاه‌های موجود در کلینیک‌ها، نتیجه قابل ‌توجهی نخواهند داشت.
بیشتر بخوانید:   لیزر موهای زائد بدن در تهران
انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد دست عبارتند از: دستگاه لیزر الکساندرایت: پیشرفته ‌ترین و محبوب ‌ترین فناوری لیزر به کار رفته در جهان به منظور از بین بردن موهای زائد، دستگاه الکساندرایت نام دارد. این دستگاه کارایی بسیار خوبی روی انواع پوست‌ و موها دارد. دستگاه لیزر دایود: لیزر دایود، نور با طول موج بیشتری تولید نموده و به عمق بیشتری از پوست نفوذ خواهد کرد. دستگاه لیزر روبی: روبی از قدیمی ‌ترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد می باشد که امروزه، محبوبیت چندانی در جهان ندارد. دستگاه ‌های آی پی ال: بر اساس یک مقاله علمی، استفاده از نور پالسی شدید (IPL) برای رفع موهای زائد به بیش از ۲۷ سال پیش باز می‌گردد. از این دستگاه‌ها می‌توان به منظور حذف موهای زائد در همه انواع پوست‌ها استفاده کرد. البته که فناوری آی پی ال بیشتر در دستگاه‌های لیزر خانگی کاربرد دارد. دستگاه لیزر اندیاگ: دستگاه‌های لیزر اندیاگ از دو طول موج متفاوت برای از بین بردن موهای زائد دست استفاده می‌کند. به کمک این دو طول موج، هم فولیکول ‌های زیر پوست و هم فولیکول‌ هایی نزدیک به سطح پوست، مورد هدف لیزر قرار خواهند گرفت. بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد دست: امروزه دو فناوری لیزر الکسانداریت و اندیاگ از محبوب‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های لیزر در جهان به حساب می آیند. زیرا این دو فناوری با قدرت بالایی که دارند، روی انواع پوست‌ها و موهای زائد تاثیر ‌گذاشته و بهترین نتیجه را برای فرد به ارمغان می‌آورند. دستگاه لیزر سایناشور آمریکا بهترین انتخاب برای لیزر موهای زائد دست به شمار می‌رود.
لیزر موهای زائد دست

از بین بردن مو های بدن به روش خانگی

این دستگاه دو فناوری الکساندرایت و اندیاگ را با هم ترکیب نموده و دو طول موج متفاوت را به سمت پوست هدایت می‌کند. به همین جهت، لیزر سایناشور نیز برای پوست‌های تیره و هم پوست‌های روشن به کار می رود. همچنین موهای ظریف و نازک را می‌توانید به آسانی به کمک این لیزر از بین ببرید. دستگاه لیزر سایناشور به کولینگ یا فناوری خنک‌ کننده مجهز است که درد حین لیزر را بسیار کم خواهد کرد. آیا لیزر دست درد دارد؟ لیزر با ایجاد حرارت و به وسیله ی گرمای شدید، ریشه موها را ‌سوزانده و توانایی رویش موهای جدید را از فولیکول می‌گیرد. گرمای بالای لیزر در زمان عبور از سطح پوست، امکان دارد احساسی مانند گز گز یا سوزش خفیف را برایتان ایجاد نماید. البته میزان درد لیزر تا اندازه ی زیادی به ضخامت موهای شما وابسته است. هر چه موهای زائد ضخیم‌تر باشند، گرمای بیشتری را جذب خود کرده و درد بیشتری را در پی دارد. با این وجود، لیزر موهای زائد دست معمولا هیچ دردی ندارد. اغلب افراد زمان لیزر موی دست هیچ احساس ناراحتی یا دردی احساس نخواهند ‌کرد. سیستم‌های کولینگ یا خنک‌ کننده لیزرهای پیشرفته، گرمای ناشی از لیزر را تا اندازه ی زیادی کم کرده و با سرد کردن سطح پوست، درد احتمالی را کم می ‌کنند. افرادی که آستانه تحمل درد بسیار پایینی دارند، می‌توانند از پمادهای بی ‌حسی موضعی به منظور کاهش درد کمک بگیرند. چرا کلینیک باربد انتخاب مناسبی برای لیزر موهای زائد دست است؟ انتخاب یک کلینیک معتبر برای انجام شیوه ‌های پزشکی مانند لیزر موهای زائد مهم‌ترین کاری است که به منظور پیشگیری از بروز عوارض خطرناک و سلامت جسم خود باید انجام دهید. کلینیک باربد یکی از بهترین کلینیک‌های تخصصی پوست و مو در تهران بوده که انواع خدمات زیبایی و سلامتی پوست و مو را به شما عزیزان ارائه می کند. کلام پایانی: از بین بردن موهای زائد دست با لیزر، از بهترین راه ‌های مو زدایی با ماندگاری بالا می باشد. با این وجود، بسیاری از افراد به ‌دلیل ترس از لیزر، انجام این شیوه را به تعویق می‌اندازند و خود را از نتایج رضایت ‌بخش لیزر محروم می ‌نمایند. در صورتی که لیزر موهای زائد دست در بیشتر مواقع، هیچ دردی نداشته و سبب بروز عوارض خطرناکی نمی‌شود. با مراجعه به یک کلنیک معتبر و تخصصی، از همان جلسات اول ریزش موهای زائد خود را مشاهده خواهید کرد. آیا شما تجربه‌ای از لیزر موهای زائد دست دارید؟ نظرات خود را با ما و مخاطبان دیگر می توانید به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد صورت

2 جلسه خدمات بگیر 1 جلسه پرداخت کناین فرصت رو از دست نده!
با ما تماس بگیرید

پیشنهاد شگفت انگیز

همین حالا نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید و 1 سی سی مزو جوانساز از ما هدیه بگیرید